#1 2009-02-25 11:19:51

Konserwa

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-24
Posty: 74
Punktów :   -1 

Komunista na Uniwersytecie

Poseł Ligi Polskich Rodzin Janusz Dobrosz domaga się wyrzucenia z Uniwersytetu Wrocławskiego wysoko ocenianego politologa, prof. Zbigniewa Wiktora. Powód? Profesor jest komunistą. Studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych UWr zaczęli zbierać podpisy w jego obronie.

Sprawdźcie prof. Zbigniewa Wiktora, członka Komunistycznej Partii Polskiej, który na swoich wykładach i w swej działalności propaguje, gloryfikuje i głosi ideologię komunistyczną” – napisał w liście do władz Uniwersytetu Wrocławskiego Dobrosz. Oburza się, że „osoba głosząca pochwałę dla zbrodniczego systemu, który kosztował miliony ofiar, może dziś nadal swobodnie i bez żenady próbować wpajać swe chore poglądy studentom ex cathedra”.

Dzisiejszy zaciekły antykomunista Dobrosz był w latach 1978 – 1989 działaczem sojuszniczego wobec PZPR Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, zaś na przełomie lat 70. i 80. także Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. – Atak posła Dobrosza odbieram jako brutalne pomówienie, wyraz nagonki personalnej, ponieważ jego zarzuty są bezpodstawne – powiedział nam prof. Wiktor, który jest członkiem legalnej Komunistycznej Partii Polski

Solidarni z Wiktorem

„Atak posła Dobrosza na prof. dr. hab. Zbigniewa Wiktora stanowi przejaw ingerencji politycznej w autonomię wyższych uczelni. Ponadto poseł J. Dobrosz, prawnik z wykształcenia, wykazał się brakiem kompetencji i nieznajomością obowiązującego prawa. Prof. dr hab. Zbigniew Wiktor od wielu lat jest cenionym przez współpracowników i szanowanym przez studentów pracownikiem naukowym. Przynależność do legalnie działającej Komunistycznej Partii Polski nie może stać się przyczyną dyskryminacji pana profesora” – czytamy w liście pracowników i doktorantów Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w obronie prof. Wiktora.

O jedność międzynarodowego ruchu komunistycznego!

Pod takim hasłem odbyła się 15-16 listopada 2008 r. w Pradze Międzynarodowa Konferencja Partii Komunistycznych i Robotniczych. Konferencja organizacyjnie zabezpieczona była przez Praski Komitet Komunistycznej Partii Czech i Moraw na czele z tow. Martą Semelovą, Viktorem Pazlerem i Pawlem Degt’iarem, który Konferencję przygotowywał i prowadził. W Konferencji udział wzięli przedstawiciele 15 partii głównie z Europy, ale także z Wenezueli, Kuby, byli także obecni przedstawiciele dyplomatyczni ambasad państw socjalistycznych z Chińskiej Republiki Ludowej, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Na sali było obecnych ponad 100 czołowych działaczy i teoretyków KPCziM….

W Konferencji udział wzięła delegacja Komunistycznej Partii Polski w składzie tow. Marcin Adam - wiceprzewodniczący KPP i tow. Zbigniew Wiktor, który przedstawił referat w imieniu naszej Partii. Tow. Z.Wiktor przekazał pozdrowienia od KPP i osobiści od tow. Przewodniczącego Józefa Łachuta, poinformował o sytuacji w Polsce, o II Kongresie Lewicy, a także o nowych formach walki klasowej, wielkich strajkach, o narastających sprzecznościach oraz o roli KPP w kierowaniu oporem mas pracujących w Polsce. Wskazał także na przyczyny osłabiające jedność międzynarodowego ruchu komunistycznego. W końcowej części wystąpienia wskazał na rosnącą rolę we froncie światowych sił postępu Chińskiej Republiki Ludowej. Międzynarodowa Konferencja w Pradze przyczyniła się do wyjaśnienia wielu kwestii jedności międzynarodowego ruchu komunistycznego.

Antykomuniści precz z uczelni

Uniwersytet Wrocławski odwołał konferencję naukową z udziałem osób o przekonaniach antykomunistycznych. ..Władzom UWr nie przeszkadza jednak głoszenie w jej murach zakazanej przez konstytucję propagandy komunistycznej.

W najbliższy czwartek na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się promocja książki „Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji” profesora Zbigniewa Wiktora. Ten wykładowca UWr od lat nie ukrywa, że jest członkiem Komunistycznej Partii Polski, choć działalność organizacji odwołujących się do ideologii komunistycznej w Polsce jest zakazana.

Ulubionym celem jego podróży są państwa, gdzie panuje komunistyczna dyktatura - Korea Północna oraz Chińska Republika Ludowa. Ustrój tej ostatniej prof. Wiktor zachwala w swojej najnowszej książce. „ChRL jest państwem dyktatury ludu (proletariatu), w którym rozwija się socjalistyczna demokracja.





Chuj, jutro zapisuję się do Blood & Honour i postaram się o profesurę na UWr. Jak już ją dostanę to napiszę książkę wychwalającą Adolfa i jego dzieła.

Przecież to jest kurwa śmiechu warte, żeby wyznawca komunizmu, największej zarazy w dziejach historii, był profesorem na jakimkolwiek uniwersytecie.

Offline

 

#2 2009-02-25 12:21:47

Mixu;D

Studencik

Zarejestrowany: 2008-10-24
Posty: 18
Punktów :   

Re: Komunista na Uniwersytecie

Walic go. Jak ma lajtowe egzaminy i nie robi problemow przy zdawaniu to nie problemu Mareczku:D

Offline

 

#3 2009-02-25 13:16:03

Dżek

Studencik

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 44
Punktów :   

Re: Komunista na Uniwersytecie

Dopóki nie przedstawia swoich poglądów na wykładach, czy ćwiczeniach, to mnie nie interesuje jaką opcję polityczną rerezentuje, czy jest pedałem i czy nosi bokserki w groszki. Podobnie jak w przypadku Roberta Nowaka- liczy sie dla mnie rzetelna wiedza i sposób jej przekazywania. I czy to jest Robert Nowak, czy Zbigniew Wiktor- gówno mnie to obchodzi- póki nie wplatają do swoich słów swoich przekonań.
BTW ten tekst jest jest zapewne wzięty z jakiegoś mocno konserwatywnego portalu, skrajności mają to do siebie, że lubią mijać się prawdą, bądź dotykać tylko tego, co jest im na rękę. Przykład? Porównajcie sobie ten tekst z tym ze Trybuny- również skrajnego portalu, tylko że na lewo:
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2005042020
Te dwa artykuły dotykają tej samej sprawy, a skupiają się zupełnie na czymś innym. Pierwszy- na pikantnych smaczkach znajdujących się w poglądach Z. Wiktora i jego działalności politycznej, a drugi na tym, co czeka nas po dojściu skrajnej prawicy do władzy i argumentavch stawianych w obronie Wiktora.

Offline

 

#4 2009-02-27 00:06:47

Pinochet

Studencik

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 35
Punktów :   

Re: Komunista na Uniwersytecie

Właśnie skończyło się "Warto rozmawiać" Pospieszalskiego,które poruszało ten temat.
Wystąpili m.in. x.Issakowicz-Zaleski i dr Cenckiewicz. Sam program dotyczył bezpośrednio naszego uniwerka,a konkretnie chorej sytuacji związanej z odwołaniem wykładu prof.Nowaka.
Cieszy,że wreście publicznie "doceniono" role Gazety Wyborczej w akcji wymierzonej przeciwko profesorowi.

Co do sprawy Wiktora to nie mam już wątpliwości odnośnie naszego uniwersytetu - to kolejny już przykład ścisłego związku zdominowanego przed postkomunistyczne środowisko kółka wzajemnej adoracji pseudonaukowców i stale wspierających ich czcicieli specyficznie pojmowanej równości i wolności...

Offline

 

#5 2009-02-27 01:05:25

Krzys

Studencik

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 24
Punktów :   -1 

Re: Komunista na Uniwersytecie

A idz mi z Pospieszalskim, gryyy.

A co do Wiktora. Zdziwko. Moja matka miała z nim zajecia za czerwonych czasów. I z tego co mówiła był jednym z lepszych gosci z Instytutu. Oczywiscie na egzaminie wymagał stwierdzen tylpu : w socjalistycznej gospodarce nie ma kryzysów``
Ale wiadomo jakie czasy były. A za to na ćwiczeniach był jednym z niewielu z którym można było normalnie gadać o sytuacji w kraju i który nie gadał bredni powtarzanych za wszystkimi Pronami itp. Wdawał sie tylko w normalna dyskusje pozwalając spokojnie wypowiadać antykomunistyczne teksty. I właśnie o to chodzi.
Jebać kim jest prywatnie, ważne jaki jest na sali.
Zresztą Leszcz dobrze napisał i zasłużył co aby mu ktoś kanapkę na śniadanie posmarował. Bez skojarzeń;]

Offline

 

#6 2009-02-28 00:25:10

Konserwa

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-24
Posty: 74
Punktów :   -1 

Re: Komunista na Uniwersytecie

Krzys napisał:

A idz mi z Pospieszalskim, gryyy.

A co do Wiktora. Zdziwko. Moja matka miała z nim zajecia za czerwonych czasów. I z tego co mówiła był jednym z lepszych gosci z Instytutu. Oczywiscie na egzaminie wymagał stwierdzen tylpu : w socjalistycznej gospodarce nie ma kryzysów``
Ale wiadomo jakie czasy były. A za to na ćwiczeniach był jednym z niewielu z którym można było normalnie gadać o sytuacji w kraju i który nie gadał bredni powtarzanych za wszystkimi Pronami itp. Wdawał sie tylko w normalna dyskusje pozwalając spokojnie wypowiadać antykomunistyczne teksty. I właśnie o to chodzi.
Jebać kim jest prywatnie, ważne jaki jest na sali.
Zresztą Leszcz dobrze napisał i zasłużył co aby mu ktoś kanapkę na śniadanie posmarował. Bez skojarzeń;]

Zgoda Krzysiu, ale skąd wiecie np. jaki jest prof. Nowak osobiście? Nie znacie go. Jeżeli pozwala się głosić Wiktorowi jego wymysły (nie chodzi mi o wykłądy, tylko o promocję książki), to dlaczego odmawia się tego samego Nowakowi? Równi (prawica) i równiejsi (lewica=kolesie), ot co.

Offline

 

#7 2009-02-28 00:50:16

Dżek

Studencik

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 44
Punktów :   

Re: Komunista na Uniwersytecie

Przyczyną jest zapewne nadmierna eskalacja swych poglądów na temat Żydów i dość agresywny ton wypowiedzi w niektórych kwestiach. A szkoda, bo ja bym poszedł na ten wykład, a gdyby prezentacja Wiktora nie był tak późno ,to również bym wpadł:D

Offline

 

#8 2009-02-28 11:07:44

Konserwa

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-24
Posty: 74
Punktów :   -1 

Re: Komunista na Uniwersytecie

Dżek napisał:

Przyczyną jest zapewne nadmierna eskalacja swych poglądów na temat Żydów i dość agresywny ton wypowiedzi w niektórych kwestiach

Przyczyną jest zapewne nadmierna eskalacja swoich poglądów na temat "kapitalistów", "klasy wyzyskiwaczy", "burżuazji" itp. Pfff w każdym totalitaryźmie istnieje kategoria wroga obiektywnego a ten profesorek do bicia wybrał sobie akurat kapitalistów (a ich to jest chyba więcej niż żydów, co nie?).

Offline

 

#9 2009-02-28 17:36:30

Pinochet

Studencik

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 35
Punktów :   

Re: Komunista na Uniwersytecie

Przypadek prof.Nowaka nie jest odosobniony,z wykluczeniem ze środowiska naukowego spotkali się m.in. dr Gontarczyk,dr Cenckiewicz,dr Braun czy dr Migalski - któremy "kolesiostwo" uniemożliwia habilitacje,bo nie ma tak "chlubnej" przeszłości jak oni...

Ostatnio rozmawiałem z moim nauczycielem WOSu z LO. Pytałem go o naszych zacnych profesorów i aż sam nie mogłem uwierzyć,że w "wolnej" Polsce nikt niczego nie zrobił uczelnianej sitwie.Sami komuniści,którzy doznali cudownej przemiany po '89 roku.
Warto zaznaczyć,że nasz uniwerek stał w pierwszym szeregu przeciwników lustracji na uczelniach to także mówi samo za siebie...

P.S. Marek popraw lepiej żydów na Żydów,bo w poniedziałek nie wpuszczą Cię na uczelnie

Ostatnio edytowany przez Pinochet (2009-02-28 17:38:01)

Offline

 

#10 2009-03-01 23:55:21

Krzys

Studencik

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 24
Punktów :   -1 

Re: Komunista na Uniwersytecie

Bo politykę oddzielić należy oddzielić od nauki. Ale każdy łeb swój ma na miejscu i w rzyci ma pierdolenie o spiskach, germanizacji Wrocławia, kapitalistach wyzyskiwaczach itp.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pfcpz.pun.pl www.chomiki-pbf.pun.pl www.oldfriends.pun.pl www.guildblueice.pun.pl www.rammstein.pun.pl